W ramach Intermediale 2016 wystąpili:
White Nerve Connection (PL), Phillippe Petit (FR), Rhetoric Conversation (PL),
Xover (IT/US), Feine Trinkers Bei Pinkels Daheim (DE), Radio Internazionale (PL)
WHITE NERVE CONNECTION (POLSKA)
White Nerve Connection powstał w 1996 roku w Warszawie, jako projekt okołoindustrialny. Początkowo solowo, od 2013 jako duet WNC występuje z materiałem prezentującym melanż cut-upów w ambientowym i noisowym sosie. Ich muzyka oparta jest na field recordingu, miksowanym z dźwiękami rozmaitych generatorów, sampli i urządzeń służących do wytwarzania szumu. White Nerve Connection to dadaistyczne zewy miasta, połączone z tradycją klasyków muzyki elektroakustycznej i minimalistycznej.
PHILLIPPE PETIT (FRANCJA)
Philippe Petit - performer, turntablista, gitarzysta. Pisze i wykonuje utwory na lirę elektryczną, cymbały oraz eksperymentalne instrumenty strunowe autorstwa Yuri Landmana. Twórca kultowych wydawnictw Pandemonium Rdz. i BiP_HOp. Tym razem Petit bierze na warsztat Music for 18 Musicians, dzieło klasycznego minimalizmu skomponowane przez Steve'a Reicha między 1974-1976. Przetwarza fragmenty kompozycji manipulując długością i częstotliwością trwania fali. Nakłada na siebie dźwięki, tworzy nowe harmonie, rozłupuje poddając spektralnej resyntezie. I składa je ponownie, na swoich gramofonach.
RHETORIC CONVERSATION (POLSKA)
Rhetoric Conversation swój materiał brzmieniowy wytwarza głównie w oparciu o instrumentarium złożone z cyfrowych i analogowych systemów modularnych. Sonoryzm i duża koncentracja na brzmieniu, wykorzystanie kontrastów i zróżnicowanej dynamiki, w połączeniu ze świadomością, że materiał jest w dużej części generowany przez maszyny, tworzy z tego projektu swoisty latourowski aleatoryzm, gdzie to, co jest intencją autora i to, co pochodzi od pozaludzkich czynników w muzyce umacnia się i wprowadza nas w audiosferę przyszłości.
XOVER (WŁOCHY/USA)
Xover to punkt przecięcia się ścieżek wiodących pomiędzy analogowymi i cyfrowymi dźwiękami, programowaniem i generatywnym video. Ich audiowizualny projekt łączy w sobie charakter muzyki glitch, drone i noise. Konglomerat dźwięków cyfrowych i analogowych tworzy tu struktury, które lawirują wokół nieidiomatycznych kształtów i obiektów dźwiękowych.
FEINE TRINKERS BEI PINKELS DAHEIM (NIEMCY)
Feine Trinkers bei Pinkels Daheim to projekt Jurgena Eberharda, który do komponowania i wykonywania muzyki używa zarówno instrumentów elektronicznych, jak i przedmiotów domowego użytku, zabawek, różnego rodzaju substancji chemicznych i innych niemuzycznych źródeł wytwarzania dźwięku. Wydawnictwa Eberharda publikowane były między innymi przez Audiofile Tapes (USA), Vinyl Communication (USA), Drone Records (Niemcy), White Rabbit Records (Niemcy) i Silken Tofue (Belgia) oraz przez rodzime wydawnictwo Zoharum. Jego muzyka to przestrzenny dron z biologicznym posmakiem
RADIO INTERNAZIONALE (POLSKA)
Radio Internazionale - najnowszy projekt zatytułowany "Dyftongs" zbudowany jest ze śladów wyobrażonych czasoprzestrzeni. Tworzywem tego muzycznego performansu są melorecytacje i deklamacje ubrane w formę fałszywego realizmu. Warstwa dźwiękowa jest tu niejako soundtrackiem do mock-dokumentu o nieistniejących dźwiękach, obrazach, zjawiskach i językach. Sound poetry i spoken word w formie paradokumentalnej.