Intermediale Festival 2013

November 24, 2013

22 - 23.11.2013

 

Wystąpili:

 

PIETER NOOTEN (Holandia)

 

Autor neoklasycznego, instrumentalnego ambientu. Jest współtwórcą legendy nowej fali i dark wave, grupy Clan Of Xymox. Tworzył dla brytyjskiej wytwórni 4AD, dla której razem z kanadyjskim gitarzystą Michaelem Brookiem nagrał płyte "Sleeps with the fishes", brał też udział w projekcie Ivo Watts Russela This Mortal Coil. Ze względu na charakterystyczny i rozpoznawalny styl, na granicy eksperymentu i muzyki popularnej stawiany jest obok takich kompozytorów jak Brian Eno czy Peter Gabriel. W najnowszym projekcie Pieterowi towarzyszą wiolonczelista Lucas Stam oraz VJ ProDvideo MC

 

www.pieternooten.com

 

 

 

INIRE (Polska)

 

Inire to grupa której główną formą wyrazu są performance audiowizualne. W najnowszym projekcie porusza się w rejonach muzycznego eksperymentu, minimalizmu sound poetry i spoken word, na granicy muzyki elektronicznej, elektroakustycznej i sound artu, wykorzystując projekcje wideo jako równorzędny muzyce element kompozycyjny.

 

www.inire.net

facebook

 

 

 

ZENIAL (Polska)

 

W swoich pracach skupia się zarówno na muzycznych poszukiwaniach jak i audiowizualnych występach oraz interaktywnych instalacjach. W ramach INTERMEDIALE przedstawił soniczny performance, w którym głównym źródłem dźwięków jest pole elektromagnetyczne kontrolowane i wytwarzane przez walkmany. Istotnym motywem projektu są interferencje z różnymi obiektamii i krótkimi falami radiowymi.

 

http://zenial.pl/

facebook

 

 

INSTINCT PRIMAL (Czechy)

 

Instinct Primal to eksperymentalny, masywny dub ambient bazujący na field recordingu. Amalgamat dźwięków syntezatorów analogowych i generowanych cyfrowo, tworzących niespodziewana abstrakcyjno-geometryczną płaszcztznę brzmieniowych tesselacji. Bazą wyjściową są tu nagrania terenowe zrealizowane w Wiedniu, Mostarze, Fukishimie i wielu innych miejscach.

 

http://instinctprimal.com/

facebook

 

 

 

CHRISTBLOOD (Polska)

 

Działalnoś formacji Christblood koncepcyjnie nawiązuje do założeń sztuki totalnej, zrodzonej przez pragnienie wolności przechodzącej od malarstwa do dźwięku, od słowa do barwy, od parateatralnej maskarady do transowego rytuału scenicznego. To eksplozka postindustrialnych dźwięków obleczonych abstrakcyjnymi obrazami wideo. Forma scenicznego przekazu Christblood opiera się na elementach performance, poezji, muzyki elektronicznej i wideoartu, konsekwentnie ukierunkowana jest w stronę formalnej i treściowej transgresji.

 

facebook

 

 

STEFKOVIC VAN IBTERESSE (Niemcy)

 

Początkowo eksperymentując z noisem eksplorował granice percepcji audialnej i sytuacji scenicznej po to, aby znaleźć dla siebie nową formę możliwości transformacji dźwięku - field rcording. Z biegiem czasu zgromadził znaczącą kolekcję odgłosów z podróży i z życia codziennego z których buduje wuważone konstrukcje i loopy, będące podstawą jego soundscape'ów. Szczególnie podkreśla te dźwięki, które są ukryte. Wydobywa je na powierzchnię.

 

facebook 

 

 

 

SYMBIOSIS (Włochy)

 

Audiowizualny projekt, którego autorem jest Valerio Orlandini. Zaprezentowany materiał pochodzi z albumu "Crepuscoli Spiritual". Został na nowo opracowany i poddany improwizacji w czasie konceru, w którym fundamentalną rolęodgrywa wideo, jakorównorzędny element komponujący akustyczno wizualna przestrzeń.

 

facebook 

 

 

 

ABANDONED ASYLUM (Polska)

 

Projekt autorstwa Łukasza Czajki oscylujący w klimatach mrocznego ambientu. Czerpie inspiracje z  darkwave i martial przywołując atmosfere opuszczonych, porzuconych miejsc i nękanych wspomnieniami przestrzeni w które nie ingeruje człowiek. Abandoned Asylum wybrzmiewa w ruinach starych katedr, zardzewiałych fabrykach, odległych galaktykach.

 

​facebook

Tags:

Please reload

Recent Posts

September 15, 2018

September 23, 2017

November 30, 2010

Please reload

  • Wix Facebook page
  • Twitter Classic
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now