"Passing Life" - Radio Internazionale (Polska)

Dekonstrukcja i reinterpretacja oryginalnego projektu "Passing Life" grupy Spirit of Insanity, którego wykonanie odbyło się w ramach pierwszej edycji Legnickich Prezentacji Sztuk Medialnych w 1994 r. Był to pierwszy audiowizualny performans zaprezentowany w Legnicy. Warstwa dźwiękowa jest tu niejako soundtrackiem do opowieści o zmianie następującej w czasie oraz o wpływie przeszłości na teraźniejszość. Sound poetry i spoken word w formie paradokumentalnej.

 
"Scattering" - Roberto Zanata, Fabrizio Casti (Włochy)

Projekt tworzy dwóch włoskich kompozytorów muzyki eksperymentalnej - Roberto Zanata i Fabrizio Casti. Roberto Zanata to filozof, kompozytor, instrumentalista i muzykolog. Ukończył kompozycję klasyczną i kompozycję muzyki elektronicznej. Pisze muzykę kameralną, teatralną, muzykę komputerową, elektoakustyczną i akuzmatyczną. Zajmuje się również twórczością wideo. Jego kompozycje i projekty wizualne były prezentowane na najważniejszych przeglądach sztuki najnowszej w Europie. Fabrizio Casti to kompozytor muzyki eksperymentalnej. Studiował pod kierunkiem Franco Oppo i Alvise Vidolin. Jest badaczem sonologii w Centro di Sonologia Computazionale w Padwie, autorem kompozycji wokalnych, instrumentalnych, kameralnych i elektronicznych, pisze również muzykę symfoniczną.

 
Inire (Polska)

Inire tworzy koncepcyjne performanse ugruntowane w tradycji composed theater, stylistycznie nawiązujące do sound artu i field recordingu. Grupa uczestniczyła w wielu festiwalach i przeglądach sztuki nowych mediów w Polsce, Anglii, Włoszech, Austrii, Hiszpanii, Islandii, na Węgrzech, na Słowacji, w Czechach i we Francji oraz prezentowała swoje projekty w wielu galeriach sztuki współczesnej w kraju i za granicą.

 
Haco/Tarnovsky (Japonia/Czechy)

Kompozytorka, wokalistka, artystka dźwiękowa, członkini i założycielka legendarnej grupy After Dinner (1981-1991) i Hoahio. W 2005 roku jej płyta "Stereo Bugscope 00" otrzymała nagrodę w kategorii muzyki cyfrowej na Prix Ars Electronica w Austrii, jednym z najbardziej prestiżowych na świecie festiwali nowych mediów. Koncert w ramach Intermediale będzie jej pierwszym występem w Polsce. Haco zagra w duecie z twórcą muzyki elektronicznej z Czech, Jarą Tarnowskim. Jego twórczość to połączenie muzyki konkretnej, cyfrowej dekonstrukcji, elektroniki glitch, drone, sonoryzmu i nagrań terenowych.

 
Richard Scott (Wielka Brytania)

Richard Scott jest kompozytorem muzyki elektroakustycznej i improwizatorem mieszkającym w Berlinie. Pracuje na analogowych syntezatorach modułowych i kontrolerach takich jak Buchla Thunder i Lightning oraz na samodzielnie zaprojektowanym WiGi infra red controller, który stworzył w czasie rezydencji w amsterdamskim STEIM.

Jego kompozycje prezentowane były między innymi w BBC Radio 3 i 4, International Computer Music Conference, London Jazz Festival, BEAM, Bratislava NEXT Festival of Advanced Music i in. Jest doktorem socjologii muzyki na London University. Uczy kompozycji muzyki na akademiach sztuki w Lancaster, Manchesterze, Amsterdamie i Berlinie.

 
White Nerve Connection (Polska)

White Nerve Connection powstał w 1996 roku w Warszawie, jako projekt okołoindustrialny. Początkowo solowo, a od 2013 roku jako duet WNC występuje z materiałem prezentującym melanż cut-upów w ambientowym i noisowym klimacie. Ich muzyka oparta jest na field recordingu, miksowanym z dźwiękami rozmaitych generatorów, sampli i urządzeń służących do wytwarzania szumu. White Nerve Connection to dadaistyczne zewy miasta, połączone z tradycją klasyków muzyki elektroakustycznej i etnicznej zatopione w echach muzyki klubowej.

 
Tuna Pase (Hiszpania)

Tuna Pase kompozytorka o hiszpańskich korzeniach, mieszkająca w Barcelonie, urodzona i wychowana w Stambule. Jej fascynacja muzyką rozpoczęła się, gdy po raz pierwszy usłyszała barwę fletu w trakcie dostrajania się orkiestry. Zajmuje się kompozycją elektroakustyczną, improwizacją, sztuką dźwiękową i etnomuzykologią. Komponuje na elektronikę, flet, instrumenty perkusyjne i śpiew. Improwizuje na żywo, wykorzystując elementy otaczającej ją rzeczywistości, które budują jej muzykę od zera. Występowała na festiwalach w Europie (Francja, Niemcy, Austria, Włochy, Szwajcaria, Hiszpania) w Stanach Zjednoczonych i na Bliskim Wschodzie (Turcja, Izrael). Realizuje projekt badawczy z dziedziny Inżynierii i Projektowania Dźwięku w Istanbul Technical University Center for Advanced Studies in Music.

  • Wix Facebook page
  • Twitter Classic
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now