top of page
Kotwica 1
Class A (Polska)
Class A cover.jpg

Class A tworzą Daniel Osiatycki (CHAOS CTRL) i Wojciech Benicewicz (White Nerve Connection, Inire, The Embrional Position). Muzycy znają się od bardzo dawna, jednak dopiero teraz, po wielu latach spotkali się, by razem połączyć zebrane dotychczas doświadczenia muzyczne w syntetyczny kolaż dźwięków, minimalistyczny, ale zakrapiany przyprawami z głosów, nagrań terenowych oraz całego dorobku elektronicznej awangardy i własnych poszukiwań ostatnich lat.

classA31.jpg
Kotwica 2
Spiriti (Włochy)
spriti23.jpg

Spiriti tworzą Danilo Casti i Dalila Kayros. To projekt powstały w styczniu 2018, w ramach rezydencji artystycznej w galerii sztuki współczesnej SPRITEN w Skien, w Norwegii. Spiriti to kompozycja na wokal i elektronikę na żywo. Głosy są tu nieustannie rozdrabniane, mnożone i granulowane, organizowane i rozdrabniane, co ma na celu wywołanie żywych harmonicznych widm. Ekspresyjne wokale i północne pejzaże brzmieniowe wykonane przez włoski duet to audiowizualne reminiscencje emocjonalnej pamięci. Fragmentaryczne wspomnienia, rozdrobnione w akordy. Niechciany obszar dryfujący po podzielonej pamięci, gdy za przejściem, światło wzywa dźwiękiem.

Kotwica 3
Telharmonium (Polska)
telhar122.jpg

Wielowarstwowa konstrukcja audiowizualna na głosy, obrazy i instrumenty elektroakustyczne. Zarówno rozpiętość, jak i natężenie dźwiękowe i wizualne budowane są tu na bazie własnych doświadczeń muzycznych i wizualnych. Brzmienia instrumentów etnicznych, akustycznych i nagrań terenowych, używanych w projekcie, są samplowane i odkształcane tak, aby granica między tym, co akustyczne a elektroniczne przestała być zauważalna. Pudełka, kołatki, grzechotki mają ten sam estetyczny rodowód, co syntezatory. Służą nadaniu komunikatu, że granica jest płynna, a nawet nie istnieje.

Kotwica 4
Rhetoric Conversation (Polskaa)
RConv.jpg

Sonorystyczny eksperyment na instrumentarium złożone z cyfrowych i analogowych systemów modularnych. Artefakty dźwiękowe, odnalezione, przetworzone i odczytane na nowo. Muzyka zorientowana na wytwarzający dźwięk obiekt. W tym audiowizualnym konglomeracie, powstałym w wyniku konfrontacji myśli autora i sprawczości maszyny, manifestuje się nieustanne napięcie między tym, co analogowe a cyfrowe, dźwiękowe i wizualne, trwające i zapomniane, ludzkie i postludzkie. Amplifikowana kulturowa refleksja na elektroniczne obwody i sygnały.

Kotwica 5
Tarnovski (Czechy)
tarnovski2_fot_Filip_Spatenka.jpg

Tarnovski jest jednym z założycieli eksperymentalnej grupy popowej Miou Miou (Minty Fresh / Rallye Label) oraz współzałożycielem kwartetu Gurun Gurun (Home Normal). Eksploruje terytoria syntezy analogowej, manipulowanego field recordingu, obiektów elektroakustycznych i dźwięków na instrumentach DIY. Spamuje muzyczną przestrzeń oscylując od hypno-minimalistycznej atmosfery do ciepłych tonów slow moving. Jest założycielem wytwórni Jipangu, która wydaje i wspiera eksperymentalny sound art. Jego twórczość to połączenie muzyki konkretnej, cyfrowej dekonstrukcji, elektroniki glitch, drone, sonoryzmu I nagrań terenowych. Współpracuje z japońską wokalistką i kompozytorką Haco (After Dinner), z którą przygotowuje nowy album Room40.

Kotwica 6
Blypken (Rumunia)
BLYPKEN Promo Image.jpg

Blypken to solowy projekt George'a D. Stanciulescu,  rumuńskiego kompozytora i producenta, który jako doktor filozofii muzyki cyfrowej łączy w swojej działalności aspekty badawcze i artystyczne. Blypken jest efektem fascynacji neuroestetyką i tym jak transponować można fale mózgowe na dźwięki. Formalnie to twórczość na obrzeżach arthouse'owego dance'u, industrialu i muzyki klubowej połączonej z eksperymentalną elektroniką. Pierwszy performans Blypkena - The Fetishamanic Maze miał swoją premierę w maju 2017 r. na Live Performers Meeting w amsterdamskim RADION. Blypken występował dotąd na festiwalach i przeglądach w Holandii, UK, Austrii, Niemczech, Irlandii, Francji, Hiszpanii i Szwajcarii.

white.jpg
bottom of page